EEM Groepenkasten

Programma en loting schaatsen WK Allround Calgary 2015 *UPDATE*

wk afstanden 2015 schaatsen thialf heerenveen

Calgary – De Olympic Oval in Calgary is vanaf morgen, zaterdag 7 en zondag 8 maart, het toneel voor het WK allround schaatsen. Wat is het programma, wat is de loting en welke Nederlanders doen er mee en hoe laat starten zij? Bekijk hier het programma en de loting met de Nederlandse tijden.

Zaterdag 7 maart

20.00 uur – vrouwen, 500 meter LOTING
20.25 uur – mannen, 500 meter LOTING
21.15 uur – vrouwen, 3000 meter LOTING
22.45 uur – mannen, 5000 meter LOTING

Zondag 8 maart

18.00 uur – vrouwen, 1500 meter LOTING
18.55 uur – mannen, 1500 meter LOTING
19.55 uur – vrouwen, 5000 meter LOTING
20.50 uur – mannen, 10.000 meter LOTING

Loting 500 meter vrouwen: 20.00 uur

  1. Claudia Pechstein (43) GER – Bo-Reum Kim (22) KOR
  2. Jiachen Hao (22) CHN – Olga Graf (31) RUS
  3. Frida van Megen (25) NOR – Leia Behlau (18) GER
  4. Marina Zuyeva (22) BLR – Francesca Lollobrigida (24) ITA
  5. Miho Takagi (20) JPN – Linda de Vries (27) NED
  6. Jing Liu (24) CHN – Luiza Złotkowska (28) POL
  7. Marije Joling (27) NED – Xin Zhao (22) CHN
  8. Martina Sábliková (27) CZE – Natalia Voronina (20) RUS
  9. Ireen Wüst (28) NED – Ayaka Kikuchi (27) JPN
  10. Ivanie Blondin (24) CAN – Kali Christ (23) CAN
  11. Heather Richardson (25) USA – Nana Takagi (22) JPN
  12. Ida Njåtun (24) NOR – Yuliya Skokova (32) RUS

Loting 500 meter heren: 20.25 uur

  1. Seung-Hoon Lee (27) KOR – Patrick Beckert (24) GER
  2. Bram Smallenbroek (28) AUT – Alexis Contin (28) FRA
  3. Konrád Nagy (22) HUN – Ted-Jan Bloemen (28) CAN
  4. Andrea Giovannini (21) ITA – Douwe de Vries (32) NED
  5. Konrad Niedzwiedzki (30) POL – Bart Swings (24) BEL
  6. Cheol-Min Kim (22) KOR – Danil Sinitsyn (24) RUS
  7. Sergey Gryaztsov (28) RUS – Sverre Lunde Pedersen (22) NOR
  8. Sven Kramer (28) NED – Haralds Silovs (28) LAT
  9. Denny Morrison (29) CAN – Simen Spieler Nilsen (21) NOR
  10. Koen Verweij (24) NED – Shane Williamson (19) JPN
  11. Zbigniew Bródka (30) POL – Jan Szymanski (26) POL
  12. Håvard Bøkko (28) NOR – Denis Yuskov (25) RUS

Loting 3000 m vrouwen: 21.15 uur

  1. Jing Liu (24) – CHN – Jiachen Hao (22) CHN
  2. Marina Zuyeva (22) BLR – Leia Behlau (18) GER
  3. Frida van Megen (25) NOR – Xin Zhao (22) CHN
  4. Miho Takagi (20) JPN – Francesca Lollobrigida (24) ITA
  5. Natalia Voronina (20) RUS – Luiza Złotkowska (28) POL
  6. Ida Njåtun (24) NOR – Nana Takagi (22) JPN
  7. Yuliya Skokova (32) RUS – Ayaka Kikuchi (27) JPN
  8. Kali Christ (23) CAN – Bo-Reum Kim (22) KOR
  9. Martina Sábliková (27) CZE – Marije Joling (27) NED
  10. Heather Richardson (25) USA – Claudia Pechstein (43) GER
  11. Ireen Wüst (28) NED – Olga Graf (31) RUS
  12. Linda de Vries (27) NED – Ivanie Blondin (24) CAN

Loting 5000 meter mannen: 22.45 uur

  1. Bram Smallenbroek (28) AUT – Simen Spieler Nilsen (21) NOR
  2. Sergey Gryaztsov (28) RUS – Haralds Silovs (28) LAT
  3. Cheol-Min Kim (22) KOR – Denny Morrison (29) CAN
  4. Konrád Nagy (22) HUN – Zbigniew Bródka (30) POL
  5. Konrad Niedzwiedzki (30) POL – Danil Sinitsyn (24) RUS
  6. Jan Szymanski (26) POL – Andrea Giovannini (21) ITA
  7. Shane Williamson (19) JPN – Bart Swings (24) BEL
  8. Koen Verweij (24) NED – Håvard Bøkko (28) NOR
  9. Alexis Contin (28) FRA – Sverre Lunde Pedersen (22) NOR
  10. Denis Yuskov (25) RUS – Douwe de Vries (32) NED
  11. Sven Kramer (28) NED – Seung-Hoon Lee (27) KOR
  12. Patrick Beckert (24) GER – Ted-Jan Bloemen (28) CAN

Loting 1500 meter vrouwen: 18.00 uur

  1. Leia Behlau (18) GER – Frida van Megen (25) NOR
  2. Marina Zuyeva (22) BLR – Jing Liu (24) CHN
  3. Jiachen Hao (22) CHN – Bo-Reum Kim (22) KOR
  4. Francesca Lollobrigida (24) ITA – Olga Graf (31) RUS
  5. Xin Zhao (22) CHN – Yuliya Skokova (32) RUS
  6. Natalia Voronina (20) RUS – Luiza Złotkowska (28) POL
  7. Claudia Pechstein (43) GER – Ayaka Kikuchi (27) JPN
  8. Miho Takagi (20) JPN – Nana Takagi (22) JPN
  9. Ida Njåtun (24) NOR – Kali Christ (23) CAN
  10. Linda de Vries (27) NED – Marije Joling (27) NED
  11. Ireen Wüst (28) NED – Ivanie Blondin (24) CAN
  12. Heather Richardson (25) USA – Martina Sábliková (27) CZE

Loting 1500 meter heren: 18.55 uur

  1. Danil Sinitsyn (24) RUS –
  2. Jan Szymanski (26) POL – Konrád Nagy (22) HUN
  3. Bram Smallenbroek (28) AUT – Shane Williamson (19) JPN
  4. Patrick Beckert (24) – GER – Cheol-Min Kim (22) KOR
  5. Seung-Hoon Lee (27) KOR – Ted-Jan Bloemen (28) CAN
  6. Simen Spieler Nilsen (21) NOR – Sergey Gryaztsov (28) RUS
  7. Haralds Silovs (28) LAT – Andrea Giovannini (21) ITA
  8. Håvard Bøkko (28) NOR – Zbigniew Bródka (30) POL
  9. Douwe de Vries (32) NED – Konrad Niedzwiedzki (30) POL
  10. Alexis Contin (28) FRA – Bart Swings (24) BEL
  11. Sverre Lunde Pedersen (22) NOR – Denny Morrison (29) CAN
  12. Sven Kramer (28) NED – Denis Yuskov (25) RUS

Loting 5000 meter vrouwen: 19.55 uur

  1. Linda de Vries NED – Marije Joling NED
  2. Ivanie Blondin CAN – Kali Christ CAN
  3. Martina Sábliková CZE – Ireen Wüst NED
  4. Ida Njåtun NOR – Heather Richardson USA

 

Klassement vrouwen na 2 afstanden

Rank, Name, Nation, 500m, 3000m, 1500m, 5000m, Points, Behind:
1 Heather Richardson USA 37.11 (1) 4:05.00 (9) 77.943
2 Martina Sábliková CZE 39.23 (10) 3:55.10 (1) 78.413 +1.41
3 Ireen Wüst NED 38.73 (3) 4:00.34 (2) 78.786 +2.53
4 Ivanie Blondin CAN 38.93 (4) 4:04.03 (6) 79.601 +4.98
5 Linda de Vries NED 39.26 (13) 4:02.41 (3) 79.661 +5.16
6 Marije Joling NED 39.24 (11) 4:02.85 (4) 79.715 +5.32
7 Ida Njåtun NOR 39.01 (6) 4:04.89 (8) 79.825 +5.65
8 Kali Christ CAN 38.67 (2) 4:06.99 (11) 79.835 +5.68
9 Miho Takagi JPN 39.24 (11) 4:07.11 (12) 80.425 +7.45
10 Nana Takagi JPN 39.18 (8) 4:07.60 (13) 80.446 +7.51
11 Claudia Pechstein GER 40.00 (17) 4:02.93 (5) 80.488 +7.64
12 Ayaka Kikuchi JPN 39.04 (7) 4:08.88 (14) 80.520 +7.74
13 Natalya Voronina RUS 39.77 (16) 4:04.54 (7) 80.526 +7.75
14 Luiza Zlotkowska POL 39.52 (14) 4:06.79 (10) 80.651 +8.13
15 Xin Zhao CHN 38.98 (5) 4:11.92 (19) 80.966 +9.07
16 Yuliya Skokova RUS 39.22 (9) 4:12.89 (22) 81.368 +10.28
17 Francesca Lollobrigida ITA 40.00 (17) 4:09.50 (15) 81.583 +10.92
18 Olga Graf RUS 40.12 (20) 4:10.64 (17) 81.893 +11.85
19 Jiachen Hao CHN 40.06 (19) 4:13.00 (23) 82.226 +12.85
20 Bo-Reum Kim KOR 40.68 (22) 4:10.00 (16) 82.346 +13.21
21 Marina Zuyeva BLR 40.45 (21) 4:12.05 (20) 82.458 +13.55
22 Jing Liu CHN 39.62 (15) 4:17.26 (24) 82.496 +13.66
23 Leia Behlau GER 41.40 (23) 4:12.38 (21) 83.463 +16.56
24 Frida van Megen NOR 41.74 (24) 4:11.28 (18) 83.620 +17.04

Klassement heren na 2 afstanden

Rank, Name, Nation, 500m, 5000m, 1500m, 10000m, Points, Behind:
1 Sven Kramer NED 36.20 (10) 6:07.49 (1) 72.949
2 Denis Yuskov RUS 35.64 (2) 6:13.64 (3) 73.004 +0.17
3 Sverre Lunde Pedersen NOR 35.87 (4) 6:11.77 (2) 73.047 +0.30
4 Denny Morrison CAN 34.98 (1) 6:25.01 (11) 73.481 +1.60
5 Alexis Contin FRA 36.57 (15) 6:15.02 (4) 74.072 +3.37
6 Bart Swings BEL 36.70 (21) 6:15.42 (5) 74.242 +3.88
7 Douwe de Vries NED 36.63 (20) 6:17.81 (7) 74.411 +4.39
8 Konrad Niedzwiedzki POL 35.93 (6) 6:25.09 (12) 74.439 +4.47
9 Håvard Bøkko NOR 35.91 (5) 6:25.79 (14) 74.489 +4.62
10 Zbigniew Brodka POL 35.78 (3) 6:27.79 (16) 74.559 +4.83
11 Haralds Silovs LAT 36.20 (10) 6:25.22 (13) 74.722 +5.32
12 Andrea Giovannini ITA 36.57 (15) 6:23.62 (9) 74.932 +5.95
13 Simen Spieler Nilsen NOR 36.50 (14) 6:24.69 (10) 74.969 +6.06
14 Sergey Gryaztsov RUS 36.17 (9) 6:28.37 (17) 75.007 +6.18
15 Seung-Hoon Lee KOR 36.34 (12) 6:26.91 (15) 75.031 +6.25
16 Ted-Jan Bloemen CAN 37.03 (22) 6:22.40 (8) 75.270 +6.97
17 Patrick Beckert GER 37.77 (23) 6:16.60 (6) 75.430 +7.45
18 Cheol-Min Kim KOR 36.04 (8) 6:36.46 (20) 75.686 +8.22
19 Bram Smallenbroek AUT 36.57 (15) 6:31.33 (18) 75.703 +8.27
20 Shane Williamson JPN 36.47 (13) 6:34.92 (19) 75.962 +9.04
21 Jan Szymanski POL 35.97 (7) 6:44.92 (22) 76.462 +10.54
22 Konrád Nagy HUN 36.59 (18) 6:40.61 (21) 76.651 +11.11
23 Danil Sinitsyn RUS 36.59 (18) DQ (23) –
24 Koen Verweij NED DNF (24) WDR (24) –

Deelnemers voor Nederland

Mannen
Sven Kramer
Koen Verweij
Douwe de Vries

Vrouwen
Ireen Wüst
Linda de Vries
Marije Joling

Laatste vijf winnaars bij de mannen

2014: Koen Verweij (bij afwezigheid van Sven Kramer)
2013: Sven Kramer
2012: Sven Kramer
2011: Ivan Skobrev (bij afwezigheid van Sven Kramer)
2010: Sven Kramer

Laatste vijf winnaars bij de vrouwen

2014: Ireen Wüst
2013: Ireen Wüst
2012: Ireen Wüst
2011: Ireen Wüst
2010: Martina Sablikova

Wereldrecords bij de mannen

500 meter: Jeremy Wotherspoon, 34.03
1500 meter: Shani Davis, 1.41,04
5000 meter: Sven Kramer, 6.03,32
10.000 meter: Sven Kramer, 12.41,69

Wereldrecords vrouwen

500 meter: Sang-hwa Lee, 36.36
1500 meter: Cindy Klassen, 1.51,79
3000 meter: Cindy Klassen, 3.53,34
5000 meter: Martina Sablikova, 6.42,66

Baanrecords Olympic Oval Calgary

Baanrecords mannen

500m: Jeremy Wotherspoon, CAN –  34,05 (16-03-2008)
1500m: Denny Morrison, CAN – 1.42,01 (14-03-2008)
5000m: Sven Kramer, NED – 6.03,32 (17-11-2007)
10000m: Sven Kramer, NED – 12.51,60 (19-03-2006)

Baanrecords vrouwen

500m: Lee Sang-hwa, KOR – 36,74 (09-11-2013)
1500m: Cindy Klassen, CAN – 1.51,85 (19-03-2006)
3000m: Cindy Klassen, CAN – 3.53,34 (18-03-2006)
5000m: Cindy Klassen, CAN – 6.48,97 (19-03-2006)